Mersin Sohbet


Mersin Sohbet

Mersin Sohbet

Chat sohbet sitesi olan Mersin Sohbet Sizleride burada bekliyoruz ücretsiz bayan bay sohbet et hayatının aşkını burada yakala Bugün sizleri Mersin vede Mersin Chat odaları Sitesine davet etmek istiyorum şimdi sizleri Mersin hakkında bilgi verelim.
KISACA MERSİN İLİMİZİ TANIYALIM…
Mersin, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık onuncu şehri. 2013 itibarıyla 1.705.774 nüfusa sahiptir.
İl adı=Mersin| Bölge=Akdeniz Bölgesi| Harita adı=Mersin | Yüzölçümü=15.853| Nüfus=1.651.400| Nüfus yoğunluğu=104| Plaka kodu=33| Telefon kodu=324| Posta kodu=33XXX| İlçe sayısı=9,
Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke, Tarsus
Mersin, Türkiye`nin güneyinde Akdeniz`e kıyısı bulunan Antalya ve Adana`nın ortasında yer alan il.
Mersin`in tarih sahnesine çıkışı 19. yüzyılın ortalarına rastlamaktadır. Bu dönemde henüz bir köy olan bölge, göçmen bir Türkmen aşiretine ev sahipliği yapar ve adını da bu aşiretten alır.

Mersin Chat Odaları

Özellikle Amerika iç savaşı sırasında dünyadaki pamuk kıtlığını gidermek amacıyla Çukurova`da gelişen pamuk üretimi ve bölgenin 1866`da demiryolu ağına bağlanması Mersin`in kaderini değiştir. Bu dönemde Mersin hızla, Çukurova`nın tarım ürünlerinin ihraç edildiği bir liman ve ticaret merkezi haline gelmiştir.
Türkiye`nin en yüksek gökdeleninin bulunduğu Mersin, 3 büyük kentten sonra Devlet Opera ve Balesi`nin bulunduğu 4 üncü kenttir.
Uzun yıllar İçel adıyla bilinen il son yıllarda merkez ilçesi olan Mersin`in adını almıştır.
Mersin ilinin ilçeleri; Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke ve Tarsus`tur. Mersin ve çevresinde, tipik Akdeniz sıcak ve ılıman iklimi hakimdir. Yaz ayları sıcak ve aşırı nemli, kış ayları ise ılık ve yağışlıdır.
Kendine özgü yemeği olan tantuni ile tatlıları cezerye ve kerebiç çok meşhurdur. Ayrıca, kuş gözü, telatür, eğe (kaburga) dolması, bandırma, yüzük çorbası, keşkek, övelemeç ve batırık özel yöresel yemeklerdendir.

Sohbet Ortamı

Merhaba arkadaşlar sizlere kaliteli bir sohbet hizmeti vermekten keyif aldığımızı dile getirelim Hiç yabancılık çekmeden Mersin Chat ederek güzel vakit geçirebilirsiniz Sitemiz sizlere bu kaliteli hizmeti ücretsiz takdim etmektedir Hiçbir ücret talep etmeden hoş , güzel ve anlamlı sohbete giriş yapabilirsiniz Sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız Ücretsiz Mobil sohbet sitesi,

Mersin Sohbet

Mersin Sohbet


Yazar: KaRa

Yayınlanma Tarihi: 28 Haziran 2019

Kategori: Sohbet

Görüntüleme: 39 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

Kategoriler