Etkili Sohbetler


Etkili Sohbetler

Etkili Sohbetler Nasıl Yapılır

Etkili Sohbetler yapabilmek hepimizin hayalidir. Hepnet.Net sohbet odalarımızda zaman geçirmek istediğinizde sohbet etmek güzel bir çözümdür. Gerçek hayatta sohbet etmekten daha kolaydır. Öyleyse devam edelim, bazı ipuçları vermeye çalışalım. Sohbetimizi nasıl ilginç hale getirebiliriz, ilk kez konuştuğunuz bir durum ile başlayalım. Yeni sohbet etmeye başlıyorsanız önce resmi bir “Merhaba” en iyi başlangıçtır. Fakat kişi ile daha önce 3-5 sefer sohbet ettiyseniz, tercih ettiğiniz herhangi bir soruyu veya “Gününüz nasıl geçti?” veya “Gün bensiz ilginç miydi?” genellikle işe yaramaktadır.

Sohbet Katilliği Yapmayın

Etkili bir sohbetin en büyük katilleri kısa yanıtlardır. Özellikle ok veya hmm gibi kısa yanıtlar vermekten kaçınmalısınız.  

Takdir edeceğiniz bir durumdayken, “O şey sadece harika”, “Oh, bu harika” , “Evet, beklediğim bu” (olumlu bir şekilde) gibi kelimeler kullanın. Sohbetin sıkıcı veya daha az ilginç olduğunu düşünüyorsanız, her zaman soru sorarak konuşabilirsiniz. Gözlemlendiği gibi, sorular genellikle konuşmayı meşgul eder. Örneğin; “Şu anda ne yapıyorsunuz?”. Ayrıca, aldığınız yanıtları takdir etmek de önemlidir. Bunun nedeni, minik şeyler için bile birbirinizi takdir etmek önemlidir ve onları gerçekten önemsediğinizi anlatır.

Etkili Sohbetler Esnasında Biraz Mizah Yapın

Mizah, her kapının ana anahtarıdır. Üzgün birini gülümsetebiliyorsanız, Oscar’lara aday gösterilmeye hazır olun. İyi bir arkadaşınızın telefon numarasını sorsanız bile, Telefon numaramı kaybettim, bunun yerine sizinkine sahip olabilir miyim?” Gibi esprili satırlar kullanın. Bazen harika giderler, ancak diğer kişinin sizi tekmelemesine de neden olabilir, bu onu nasıl ve ne kadar tanıdığınıza da bağlıdır. Fakat mizah yapayım derken kötü şaka yapmayın, sohbetin içine de etmiş olursunuz.

Yalnızca metin sohbetlerine bağımlı olmayın, bunları video görüşmelerine dahil etmeye çalışın, mevsimleri veya filmleri birlikte izleyin. Mesela 2020’nin en çok beklenen filmlerinin biletlerini almak için hazır olun. Birlikte izlemiyorsanız, trend olan bazı televizyon dizilerini kontrol edin. Yani, sadece mesajlaşmaktan daha fazlasını yapma zamanı. Kendinizi ve sohbet ettiğiniz kişiyi meşgul edin. Çekici kelimeler, bir sohbetin ilginç hale gelmesinin en iyi yoludur, bazen sadece bazı şeyleri özetlemek veya irtibatta kalmak gibi.


Yazar: KaRa

Yayınlanma Tarihi: 19 Mayıs 2020

Kategori: Sohbet

Görüntüleme: 38 Defa

Etiketler:

12 Yorumlar
Emrah

ÇOK CİDDİ YORUM YAPTIM ŞU ANDA :)))

ŞemS

Sohbet'ın hazzını burda aLmakla beraber ınsanların guleryuzluluguyLe tanışıyorsunuz bır nevı sızın ıcın Sohbet edılcek yerden cok keyıf alIncak yere dönüşmekte :))))

Melike

Yokq brom çok güzel çocukluk anilarini anlatio hadi sizde gelin yokq bromun o komik anılarını dinleyin olurdunuz gülmekten hele bi kerpetenci Abdullah amcası varmış wuhhu efso hadi bekliok:D

Miqroop

Emeginize saqlık

LaL

Hadi bakalım iftardan sonra çay ve çekirdek de var çıkın gelin pişman olmazsinuz

mAviS

“Telefon numaramı kaybettim, bunun yerine sizinkine sahip olabilir miyim?” tuttum ßunu kesinLikLe emeğinize sağLık güzel ßir ßetimleme oLmuş kesinLikle =)

Sinemsu

Miqroop mmmm :)))))

Ruya

Kaliteli seviyeli eglenceli sohbet icin hepnet.net bekliyoruz :))

Ruya

Ortam sahane emegi gecen herkese tesekkur ederim :)

Hayal

Seviyeli duzgun biyer cok begendim herkes cok sicak kanli yabanci gibi hissettirmiyolar tavsiye ederim boyle duzgun yer bulmak sanalda zor kesinlikle gelip gormelisiniz sizde memnun kalicaksiniz eminim 😊

Biri

Diyorsan reeldeki stresi atak kafa dagitak gel gardas burdayik hepnet.net

Elif

Eglenceli keyifli sohbet muhabbet chat imkani bedava kayit olma zorunlulugu olmadan takil hepnet.net

Bir cevap bırakın.

Kategoriler