Akıllı Sohbet Etme Şekilleri


Akıllı Sohbet Etme Şekilleri

Akıllı sohbet edemiyorsanız, ne kadar yetenekli olursanız olun ya da ne kadar başarılı olursanız olun, sizin olumsuz görünmenize yol açabilir. Sohbet odalarında asla söylemek istemediğiniz bazı şeyler var. Bu ifadeler özel güç taşır: kelimeler doğru olduğunda bile kötü görünmenizi sağlamak için esrarengiz bir yeteneğe sahiptirler. Hepsinden kötüsü, kelimeler sohbet odasına aktarıldığında artık onları geri alamazsınız. Bu yüzden beyninizle, ağzınız arasındaki bir karış mesafeye lütfen dikkat edelim. Konuşurken çamları devirmeyelim. Usturuplu sohbet edelim, ne yazdığımıza iyice dikkat edelim.

Örnek verecek olursak; herkes hayatın adil olmadığını bilir. Adil olmadığını söylemek, hayatın adil olması gerektiğini düşündüğünüzü gösterir, bu da sizin olgunlaşmamış olduğunuzu gösterir

Kendinizi kötü göstermek istemiyorsanız, gerçeklere bağlı kalmanız, yapıcı kalmanız ve yorumunuzu bundan uzak tutmanız gerekir.

Her Zaman Böyle Yapıyorum!

Teknoloji destekli değişim o kadar hızlı gerçekleşiyor ki, altı aylık bir süreç bile modası geçmiş olabilir. Bir işi yaparken eleştirildiğinizde “Her Zaman Böyle Yapıyorum” şeklinde cevap vermeniz sizin tembel olduğunuzu ve değişimlere karşı kapalı olduğunuzu gösterir. Onun için yaptığınız işleri her zaman olduğu gibi yapmaktan ziyade, gelişen teknoloji ve şartlara göre yapmalısınız.

Akıllı Sohbet Et, Sorun Değil Kelimesini Kullanma

Sohbet veya iş esnasında söylenmemesi gereken bir söz. Site sahibi sizden bir şey yapmanızı istedi veya patronunuz işle alakalı bir çalışma istedi. İşi yaptığınızda veya size teşekkür ettiklerinde “Sorun Değil” derseniz, isteklerinin bir sorun olması gerektiğini ima etmiş olursunuz.  Bu, insanları size dayatılmış gibi hissettirir.

Bunun yerine, insanlara işinizi yapmaktan mutlu olduğunuzu göstermek istersiniz. “Benim için zevkti” ya da “Bununla ilgilenmekten mutlu olurum” gibi bir şey söyle. Dilde ince bir fark var, ancak insanlar üzerinde büyük bir etkisi var.

Bu Aptalca Bir Fikir Olabilir!

Böyle bir kelimeyi kullanmak anında sizin güvenilirliğinizi azaltır. Bu cümleleri harika bir fikir ile destekleseniz bile sohbet ettiğiniz insanların size olan güvenlerini kaybedebilirsiniz. Güzel kardeşim eğer söyleyeceklerinden emin değilsen ve gerçekten bir şey bilmiyorsan “Şu anda bu bilgilere sahip değilim, ama öğrenip size geri döneceğim” de.

Bir şeyin sadece bir dakika sürdüğünü söylemek becerilerinizi zayıflatır ve görevlerde acele ettiğiniz izlenimini verir. Görevi tam anlamıyla 60 saniye içinde tamamlayamazsanız, uzun sürmeyeceğini söylemekten çekinmeyin, ancak görev gerçekten bitirilenden daha kısa sürede tamamlanabilir gibi ses çıkarmayın.

Akıllı Sohbet Et Deneyeceğim Kelimesinden Uzak Dur

Birisi sizden bir şey yapmanızı istedi. Bunun karşılığında deneyeceğim gibi bir cevap verirseniz, görevi yerine getirme konusunda kendinize tam olarak güvenemediğinizi gösterir. Yeteneklerinize tam sahip olun. Bir şey yapmanız istenirse, ya bunu yapmayı taahhüt edin ya da bir alternatif sunun, ancak deneyeceğim gibi absurd bir karşılık vermeyin.


Yazar: KaRa

Yayınlanma Tarihi: 25 Mayıs 2020

Kategori: Chat

Görüntüleme: 11 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

Kategoriler